Financování vašeho fotovoltaického projektu

Součástí naší standardní nabídky spolupráce je pomoc při zprostředkování zvýhodněného úvěru na fotovoltaiku díky naší spolupráci s finančními institucemi z bankovního i nebankovního sektoru.

SunExtra

Výdaje

Z pohledu výdajové stránky se jedná více - méně o pokrytí investičních nákladů, protože provozní náklady jsou zanedbatelné. Výše celkové investice je definovaná v rámci konfigurace - kalkulace a SOD. Dílo se hradí standardně ve 3 platbách:platba za přípravné práce, záloha na materiál, doplatek za dílo. Platba za přípravné práce (projekt č. 1, projekt č.2, komunikace s distributorem, dotace) je ve výši 5.000 Kč a hradí se na začátku procesu, zálohová platba na materiál ve výši 50% z celkové ceny se platí po podpisu smlouvy o dílo, doplatek se hradí při předání díla. Část investice pokryje dotace - ideálně je to 50% z ceny.

SunExtra

příjmy, výnosy

Mínusová strana rovnice jsou investiční náklady, možná nějaké drobné provozní náklady. Plusová strana rovnice jsou DOTACE a snížení výdajů za energie. Dotace je jednorázová a přesně definovaná položka (která vzejde z konfugurátoru). Snížení výdajů za energie se definuje těžce. Známe aktuální cenu za energii, ale neznáme budoucí cenu. Možná známe aktuální sportřebu energie, ale neznáme budoucí skutečnou spotřebu energie. Máme předpokládanou produkci FVE, ale neznáme skutečnou hodnotu produkovaných kWh. A nevíme, jaká bude časová křivka výroby a spotřeby energie a jak systém bude hospodařit s přebytkem. Definovat úsporu nejde. Lze na základě nakonfigorovaného systému odhadovat. 

SunExtra

Úvěr

Spolupracujeme s finančními institucemi z bankovního i nebankovního sektoru. Součástí naší standardní nabídky spolupráce je pomoc při zprostředkování úvěru na finacování výstavby fotovoltaické elektrárny nebo překlenovacího úvěru na meziobdobí mezi platbou za instalaci a čerpáním dotace.

Domluvte si bezplatnou konzultaci

Nejste si jisti výběrem správné sestavy? Máte otázky ohledně dotací? Nebo máte specifický požadavek? Domluvte si konzultaci s našim expertem, který vám na všechny vaše otázky odpoví.

Aktuální stav
Aktuální stav

Instalujeme do 30 dní od podpisu smlouvy