Komponenty

SunExtra

Naše filozofie

Naše filozofie je poskytnout vám fotovoltaickou elektrárnu, která bude maximálně vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. Jsme nezávislí, a proto rozhodně nejsme vázáni na žádné konkrétní technologie, značky a dodavatele. Díky tomu nabízíme široké spektrum komponentů a jejich výběr závisí jen na vašich požadavcích. 

Jediné co upřednostňujeme a doporučujeme jsou kvalitní a osvědčené produkty renomovaných a ověřených firem. Fotovoltaická elektrárna je totiž investicí na dlouhou dobu, a proto k výběru komponentů přistupujeme mimořádně zodpovědně. Používání laciných komponentů by mohlo v konečném důsledku způsobit mnoho problémů se správným a efektivním fungováním FVE.

SunExtra

Fotovoltaické panely

Panely jsou základní stavební kámen fotovoltaického systému. Používáme osvědčené panely japonské firmy LEAPTON.

V základní variantě používáme panely s výkonem 410 W, případně 460 W.  Rozměry panelů jsou 1,72 m x 1,13 m, (resp. 1,91 m x 1,13 m) a mohou mít stříbrný nebo černý rám. 1 panel váží 22 kg (resp. 23,5 kg) a obsahuje 108 (resp. 120) článků. Záruka výkonu činí 90 % po dobu 10 let a 80 % po dobu 25 let.

 

SunExtra

Měniče - střídače

Střídače (měniče) jsou nezbytnou a technologicky relativně složitou částí fotovoltaického systému. Proto doporučujeme použít kvalitnější řešení a standardně nabízíme vysoce kvalitní a spolehlivé střídače HUAWEI, FRONIUS, VICTRON ENERGY nebo SOLAX . Nahrazovat kvalitní střídače levnými alternativami se dlouhodobě nevyplácí a rozhodně by nešlo počítat s delší zárukou správného fungování. 

Správná volba měniče je závislá především na tom, jak je ve vašem konkrétním případě nastavena spotřeba elektřiny - především na průběhu zatížení jednotlivých fází. 

SunExtra

Baterie

Baterie je nejdražší prvek fotovoltacikého systému. K volbě komponentů proto doporučujeme přistupovat stejným způsobem jako k volbě ostatních komponentů systému. Tedy vsadit na kvalitu a tudíž i na dlouhodobou spolehlivost a životnost.

Důležitosti kvality jsou si dobře vědomi i samotní výrobci baterií. Proto baterie některých výrobců fungují pouze s kvalitními měniči určitých značek. Například baterie LUNA = měnič HUAWEI, baterie BYD = měnič FRONIUS, baterie PYLONTECH = měnič VICTRON, baterie SOLAX Triple power = měnič SOLAX. 

SunExtra

Střídače HUAWEI

HUAWEI SUN2000-xxKTL-M2 GEN2  3F Hybrid, o výkonech v rozmezí od 3 do 10 kW, je bez-transformátorový, hybridní třífázový střídač. Široký rozsah vstupního napětí zajišťuje maximální flexibilitu při návrhu systému, což mimo jiné umožňuje případné rozšíření FVE. Střídač obsahuje rozhraní pro připojení k internetu přes WLAN nebo ethernet a má jednoduchou a přehlednou ovládací a monitorovací aplikaci.

Díky integrovanému datamanageru jsou střídače HUAWEI jedny z nejlépe fungujících střídačů na trhu. Střídače HUAWEI mají pasivní chlazení – absence ventilátoru je garantem vysoké spolehlivosti. Z pohledu životnosti stojí za znímku, že jako jediný srovnatelný střídač má deklarovanou záruku 10 let.

SunExtra

Střídače VICTRON

Victron Energy EasySolar je výkonný DC-AC transformátorový střídač s čistě sinusovým výstupním napětím s integrovaným regulátorem nabíjení akumulátorů a se sofistikovanou adaptivní nabíječkou baterie a ultra rychlým přepínačem smyčky napájení /bypassu/. A s integrovanou datovou komunikací GX. Je možné jej použít jako hybridní měnič připojený paralelně se sítí, nebo ideální měnič pro ostrovní provoz s možností připojení centrály.

SunExtra

Střídače SOLAX

Možnost 150% přetížení fotovoltaiky a 110% přetížení střídavého proudu. Vstupním proudem 16 A PV vhodným pro všechny typy modulů. Doba přepnutí backupu kratší než 10 ms, může fungovat jako UPS. Hybridy jsou nově vybaveny výstupním bezpotenciálovým relé pro signalizaci přebytků. Čtvrtá hybridní generace je nově ve výkonech až do 15 kW na výstupu do sítě. Paralelní funkce při provozu v síti i mimo ni. 5 individuálně nastavitelných provozních režimů. Možnost asymetrického přívodu.

SunExtra

Střídače SOFAR

Třífázový hybridní invertor pro solární aplikace s akumulací do lithiové baterie. Při výpadku veřejné sítě poskytne až 15 kW nesymetrického 3 fázového nouzového napájení (EPS). Měniče značky SoFar mají dva MPPT trackery a dva nezávislé bateriové porty umožňující vícenásobné konfigurace kapacity baterie v krocích po 5 kWh. Integrovaný systém řízení energie má různé uživatelsky přívětivé režimy, včetně automatického režimu vlastní spotřeby. Uživatel může také nastavit různá časová a/nebo datová rozmezí nebo pravidla dne v týdnu. Všechny režimy lze snadno konfigurovat na velkém LCD displeji. Střídač je mimo jiné kompatibilní s vlastní vysokonapěťovou bateriovou jednotkou AMASSTORE BTS DS5 společnosti Sofar SOLAR. S měničem je dodáván WiFi-stick pro snadné připojení měniče k SofarSolar SW. 

Aktuální stav
Aktuální stav

Instalujeme do 30 dní od podpisu smlouvy