Návratnost

SunExtra

Faktory ovlivňující výpočet návratnosti

Na jedné straně vzorce jsou náklady, na druhé straně vzorce jsou úspory za energie. Náklady jsou relativně jasné a jednoduše definované v konfigurátoru. Definovat úspory je vzhledem k turbulentnímu vývoji na trhu energií složitější. Pro zevrubnou orientaci v této otázce je lepší vyjít z historických dat a zkušeností: výpočet návratnosti se vroce 2021 pohyboval kolem 8 let. Pro následující období se zvýšila dotace a zvýšily se ceny energie – což snižuje dobu návratnosti. To znamená, že do dalšího období můžeme počítat s tím, že doba návratnosti investice bude kratší a mohla by pohybovat kolem 6 let.

SunExtra

Životnost

Fotovoltaické komponenty prochází dynamickým vývojem. Na trhu se objevují nové a nové produkty - buď se jedná o evoluční úpravy stávajících komponentů a nebo o nová řešení. Komponenty, které jsou dnes v naší nabídce mají deklarovanou životnost daleko za hranicí reálné zkušenosti. Životnost baterie se udává v nabíjecích a vybíjecích cyklech, životnost fotovoltaických panelů se udává v čase. A konkrétní data vychází samozřejmě z rovnice cena - kvalita. Pro orientaci, pro námi doporučovaný standardní model fotovoltaických panelů je garantovaný výkon 90% po dobu 10 let a ganantovaný výkon 80% výkon po dobu 25 let. U baterie mluvíme o životnosti cca 10 let (2500 cyklů).

Domluvte si bezplatnou konzultaci

Nejste si jisti výběrem správné sestavy? Máte otázky ohledně dotací? Nebo máte specifický požadavek? Domluvte si konzultaci s našim expertem, který vám na všechny vaše otázky odpoví.

Aktuální stav
Aktuální stav

Instalujeme do 30 dní od podpisu smlouvy