1. Červen2023

Konec dotací 30.6.2023

Jakub Šlachta
Autor článku: Jakub Šlachta

Koncem měsíce června přijde přerušení dotačního programu NZÚ. Až do 1.9. bude pauza vyřizování dotací. Skončí velkorysé dotace na wallboxy.

Konec dotací 30.6.2023

Nadcházející změny v dotacích na fotovoltaické systémy v České republice. 30.června 2023 je datem, který je důležitým milníkem pro všechny zájemce o fotovoltaické systémy v České republice. Tento den totiž znamená konec poskytování dotací ze státního programu Nová Zelená Úsporám pro solární energii. Avšak tato situace nebude trvat příliš dlouho, protože již od 1. září 2023 bude program obnoven s novými podmínkami.
Státní program Nová Zelená Úsporám byl zaveden s cílem podpořit využití obnovitelných zdrojů energie a zvýšit energetickou efektivitu v domácnostech. Jedním z nejpopulárnějších a nejúčinnějších opatření byla podpora instalace fotovoltaických systémů. Tato opatření umožňovala domácnostem a firmám získat finanční dotace na nákup a instalaci solárních panelů, což výrazně snižovalo počáteční investiční náklady.

Avšak s přibývající popularitou fotovoltaiky a rostoucím počtem žádostí o dotace je nutné stávající program přehodnotit. V důsledku toho bylo rozhodnuto o dočasném zastavení poskytování dotací od 30. června 2023.

Toto přerušení poskytování dotací bylo především nutné kvůli potřebě revidovat a aktualizovat podmínky programu. Účelem těchto změn je zajistit udržitelnost programu a zefektivnit přidělování finančních prostředků. Nové podmínky, které vstoupí v platnost od 1. září 2023, budou reflektovat aktuální potřeby a trendy v oblasti fotovoltaických technologií.

Od září skončí velkorysá podpora wallboxů. Bude nově pouze 15 tisíc namísto dnešních až 70. Tímpádem kdo má v plánu k fotovoltaice mít i wallbox "zadarmo" měl by urychleně požádat instalační firmu o předžádost na dotaci a začít proces instalace.

Důležité je také zdůraznit, že i bez přímé dotace ze státního programu jsou fotovoltaické systémy stále velmi atraktivním a ekonomicky výhodným řešením pro domácnosti a podniky. Díky pokračujícímu poklesu cen fotovoltaických panelů a zvýšené efektivitě technologií se investice do solární energie stává stále rentabilnější.

I přes přerušení dotací na fotovoltaiku od 30. června 2023 a s přihlédnutím ke změnám, které budou nastaveny od 1. září 2023, je fotovoltaika stále perspektivním zdrojem obnovitelné energie v České republice. Na našich webových stránkách uvedeme chystané změny v samostatném článku.

Sdílet na:

Proč fotovoltaiku od SunExtra?

Navrhneme vám řešení na míru, zajistíme profesionální instalaci, veškeré papírování, včetně vyřízení celkového připojení FVE a vyřízení státní dotace až 225 000 Kč

Návratnost investice už do

5 let

Dotace od státu až

301 500 Kč

Nabízíme záruku až

30 let

Panely instalujeme do

1 měsíce

Domluvte si bezplatnou konzultaci

Nejste si jisti výběrem správné sestavy? Máte otázky ohledně dotací? Nebo máte specifický požadavek? Domluvte si konzultaci s našim expertem, který vám na všechny vaše otázky odpoví.

Aktuální stav
Aktuální stav

Instalujeme do 30 dní od podpisu smlouvy