Finance

SunExtra

Návratnost investice

Návratnost investice do fotovoltaické elektrárny vychází ze 3 základních faktorů: ceny (a spotřeby) elektřiny, řešení fotovoltaického systému a výše dotace. Doba návratnosti investice se v dnešní době pohybuje mezi 5 až 8 lety. Vzhledem k vývoji cen na trhu s energiemi je předpoklad, že se doba návratnosti investic do vlastní výroby eletkřiny bude dále snižovat.

SunExtra

Financování

Orientační cena fotovoltaické elektrárny u průměrného projektu je 300 až 400 tísíc Kč. Výše dotace se pohybuje kolem 150 - 200 tisíc Kč. Dotace však přichází na účet až po zprovoznění systému. Z toho vyplývá, že je nutné nejprve zaplatit celou částku projektu FVE a počkat cca 2 měsíce na vyplacení dotace.

SunExtra

Dotace

Stát podporuje dotační výzvou NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM výstavbu nových fotovoltaických elektráren. Výše dotace závisí na regionální příslušnosti a specifikaci fotovoltaického systému (dotace zvýhodňuje hybridní varaintu s větší kapacitou baterie) a pohybuje se kolem 50 % investičních nákladů.

Podmínkou pro čerpání dotace je PROJEKT, ŽÁDOST, a následně řádné zprovoznění a revize fotovoltaického systému. Dotaci je možno čerpat až ex post - viz financování projektu. O vyřízení dotace se však postaráme.

Domluvte si bezplatnou konzultaci

Nejste si jisti výběrem správné sestavy? Máte otázky ohledně dotací? Nebo máte specifický požadavek? Domluvte si konzultaci s našim expertem, který vám na všechny vaše otázky odpoví.

Aktuální stav
Aktuální stav

Instalujeme do 30 dní od podpisu smlouvy